Biwak w Parzymiechach

przez dh. Michał dnia

14-15 października b.r. harcerze z Hufca ZHP Kłobuck spędzili weekend na biwaku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Parzymiechach.

W programie spotkania znalazły się m.in. zbiórka integracyjna „Harcerzem być”, warsztaty profilaktyczno – edukacyjne, świeczkowisko z wieczornym śpiewograniem. W sobotę odbył się Bieg na Orientację pod hasłem „Szlakiem Historii Parzymiech”, podczas którego harcerze poznali historię i dzieje tej miejscowości oraz zwiedzili charakterystyczne miejsca Parzymiechów. Wszyscy uczestnicy biegu na orientacje otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Popołudniu uczestnicy biwaku wzięli udział w warsztatach tematycznych: „Żyj aktywnie, zdrowo i bezpiecznie”.
W sobotnie popołudnie harcerze uczestniczyli w obchodach z okazji 750 lecia powstania Parzymiech, m.in. mszy św, odsłonięciu pomnika z okazji 750 lecia miejscowości, koncercie Biskupa Antoniego Długosza i części artystycznej, przygotowanej przez dzieci i młodzież z ZSP w Parzymiechach.

W biwaku wzięły udział następujące drużyny :
14 PDH „Sokoliki”
Próbna KDW „Hades”
1 KDW „Zamonit”
3 KDSH „Kompas”
6 KDW „Cichociemni”
28 WDH „Poszukiwacze Przygód”

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Gminy Lipie.

Dziękujemy wszystkim za udział w biwaku i uroczystościach jubileuszowych z okazji powstania Parzymiech.

Stworzone przez: dh. Michał