19 grudnia 2016

Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Kłobucku

przez: Komendantka Hufca dnia:

Jak co roku harcerze z Hufca ZHP Kłobuck dbają o to, by na każdym wigilijnym stole mógł zapłonąć Płomień Pokoju wprost z Groty Narodzenia w Betlejem. W miniony piątek 16 grudnia w Kłobucku odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju zorganizowana przez Komendę Hufca ZHP Kłobuck i Zespół Kadry Młodzieżowej. Ten sam płomień, który 9 grudnia został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, reprezentacja Hufca ZHP Kłobuck odebrała podczas Betlejemskiego Zlotu z rąk Naczelniczki ZHP – hm. Małgorzaty Sinicy na uroczystej mszy św. w kaplicy na terenie Schroniska „Głodówka”, aby właśnie w piątek przekazać go społeczności lokalnej i pozostałym członkom Hufca ZHP Kłobuck.