II Hufcowy Turniej Sportowy

przez Komendantka Hufca dnia

W sobotę rano na hali sportowej Gimnazjum Jana Pawła II w Kłobucku odbył się II Hufcowy Turniej Sportowy – organizatorami zawodów sportowych była Komenda Hufca ZHP w Kłobucku. Partnerami przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe, Gmina Kłobuck, Gimnazjum w Kłobucku i Powiatowy SZS w Kłobucku a patronat honorowy objął Starosta Kłobucki.
Zawody sędziowali: phm. Bożena Drab, pwd. Marcin Pazera i p. Dariusz Wojnowski.
W konkurencjach sportowych zmierzyło się aż 15 zespołów z następujących drużyn: 1 KDW ZAMONIT, 3 KDSH ZENIT , 4 DH BÓR, 5 DH SŁONECZNI, 6 KDW  CICHOCIEMNI, 7 WDW KUŹNICA, 10 GZ MALI PRZYRODNICY, 17 TDH LEŚNE DUCHY, 18 DSH MŁODE WILKI,  21 GZ TĘCZOWE ZUCHY, 28 WDH POSZUKIWACZE PRZYGÓD,  91 KDW HADES,  PGZ KONICZYNKI, PDH ORŁY, oraz PDW LEŚNI SKAUCI. Rozgrywki sportowe odbyły się  się w trzech kategoriach wiekowych – zuchy, harcerze oraz harcerze starsi
i wędrownicy. Celem Turnieju było m.in.: propagowanie idei sportu, zagospodarowanie wolnego czasu zgodnie z duchem sportowej rywalizacji, promocja zdrowego trybu życia oraz uświadomienie uczestnikom, jakie dobre skutki dla zdrowia ma uprawianie sportu, propagowanie sportowego, kulturalnego i bezpiecznego stylu życia oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie obiektów i terenów sportowych powiatu kłobuckiego oraz jego walorów. Uczestnicy rozgrywek sportowych zmierzyli się
w następujących konkurencjach: drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze rozegrały mecze piłki siatkowej i koszykowej a gromady zuchowe: turniej dwóch ogni, wyścigi rzędów oraz sztafetę sprawnościową.
II Hufcowy Turniej Sportowy został rozegrany dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu Starostwa Kłobuckiego.

Wyniki II HUFCOWEGO TURNIEJU SPORTOWEGO

Kategoria Gromady Zuchowe
1 miejsce i tytuł Najlepszej Sportowej Gromady Zuchowej:
Próbna GZ KONICZYNKI ze SP w Konieczkach
2 miejsce:
Próbna DH Leśni Skauci z Załęcza Małego
3 miejsce: 21 GZ Tęczowe Zuchy ze SP nr 2 w Kłobucku
4 miejsce: 10 GZ Mali Przyrodnicy ze SP nr 1 w Kłobucku

Kategoria Drużyny Harcerskie
1 miejsce i tytuł Najlepszej Sportowej Drużyny Harcerskiej:
Próbna DH Leśni Skauci
z Załęcza Małego
2 miejsce: 4 DH BÓR ze SP w Borze Zajacińskim
3 miejsce: 5 DH SŁONECZNI z ZS w Pankach
4 miejsce: Próbna DH KONICZYNKI ze SP w Konieczkach
5 miejsce: 17 TDH LEŚNE DUCHY z ZS w Truskolasach

Kategoria Drużyny Starszoharcerskie – Wędrownicze
1 miejsce i tytuł Najlepszej Sportowej Drużyny Starszoharcerskiej – Wędrowniczej:
Próbna DH Leśni Skauci z Załęcza Małego
2 miejsce: 1 KDW ZAMONIT z ZS Nr 1 w Kłobucku
3 miejsce: 28 WDH POSZUKIWACZE PRZYGÓD
4 miejsce: 91 KDW HADES
5 miejsce: 3 KDSH ZENIT
6 miejsce: 18 DSH MŁODE WILKI z ZS w Pankach

Po zakończonych rozgrywkach sportowych harcerze udali się na obiad. Nagrody i statuetki najlepszym sportowym drużynom i gromadom w II Hufcowym Turnieju Sportowym  wraz z komendantką Hufca harcmistrz Beatą Plutą wręczyli: Burmistrz Kłobucka Pan Jerzy Zakrzewski i Starosta Kłobucki Pan Henryk Kiepura oraz przedstawiciele Komendy Hufca ZHP Kłobuck wraz z organizatorami.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!

  1. hm. Beata Pluta, Komendantka Hufca ZHP Kłobuck
  2. dh. Hanna Orłowska, drużynowa 91 KDW HADES

Stworzone przez: Komendantka Hufca