Nasi na Betlejemskim Zlocie

przez dh. Michał dnia

17 grudnia 2015r. odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Kościele św. Marcina, ale nim do tego doszło to nasi harcerze oraz instruktorzy udali 11 grudnia się na Zlot Betlejemski do Zakopanego gdzie 13 grudnia podczas uroczystej mszy św. w Sanktuarium na Krzeptówkach  z rąk Naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy odebrali symboliczny płomień zapalony w Grocie Narodzenia pańskiego w Betlejem.

Hasło tegorocznego BŚP to „Zauważ człowieka”. Przed mszą św. na Rynku Jana Pawła II odbyło się uroczyste Przyrzecznie Harcerskie i Obietnica Zucha. Przyrzeczenie Harcerskie na ręce hm. Beaty Pluty, Komendantki Hufca ZHP Kłobuck złożyli przedstawiciele drużyn: 18 DSH Młode Wilki, 2 KDH Olimpijczycy, 14 PDH Sokoliki i 5DH Słoneczni a zuchy z 20 GZ Wesołe Muminki złożyły Obietnicę Zucha. Wędrownikom z 1KDW „Zamonit” i 6 KDW „Cichociemni” zostały wręczone Naramienniki Wędrownicze. Po obrzędowym zakończeniu Przyrzeczenia harcerze i zuchy wraz z drużynowymi obecni na Rynku JP II rozdali Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Kłobucka.

Następnie odbyła się uroczysta msza św. w Kościele św. Marcina i przekazanie symbolicznego płomienia. Po mszy wszyscy udali się do Urzędu Miasta w Kłobucku na spotkanie opłatkowe.

W Urzędzie Gminy po oficjalnym powitaniu przybyłych gości m.in. przedstawicieli Chorągwi Śląskiej, przedstawicieli władz powiatowych, Gminy Kłobuck, wójtów, członków Ruchu Przyjaciół Harcerzy, dyrektorów szkół i przedszkoli, instruktorów seniorów, przedstawicieli instytucji oraz zakładów pracy i naszych sponsorów odbyło się wspólne kolędowanie. Kolędy i pastorałki zostały przygotowane przez zuchy i harcerzy z SP Nr 1 i SP Nr 2.

Następnie Komendantka Hufca ZHP Kłobuck hm. Beata Pluta wraz z organizatorami Hufcowego Konkursu  na Kartkę Bożonarodzeniową wraz z organizatorami                                     i przedstawicielami Chorągwi Śląskiej i Gminy Kłobuck wręczyli nagrody i gratulowali  laureatom  konkursu.

Po atrakcjach konkursowych przyszedł czas na składanie życzeń oraz zaproszenie wszystkich do wspólnej wigilii harcerskiej. Instruktorzy w świetle kolęd rozdali zaproszonym gościom drobne upominki.

Organizatorami tegorocznego BŚP była 13 Kłobucka Drużyna Harcerska „Leśni”wraz z drużynowąpwd. Joanną KOSOWSKĄ-ZAWISZA i 10 Gromada Zuchowa „Mali Podróżnicy” z drużynowąphm. Danutą PAPIERZ przy wsparciu hm. Bożeny RUMIN i   phm. Beaty KOTASIŃSKIEJ.

Stworzone przez: dh. Michał