Ośrodek Harcerski Zawady

Gdzie jesteśmy?

Ośrodek Harcerski „ZAWADY” usytuowany jest wśród lasu sosnowego, nad brzegiem rzeki Liswarty, na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.
Malownicza okolica z dala od zgiełku i hałasu zapewnia wypoczynek na łonie natury.
Dogodna lokalizacja umożliwia organizowanie zajęć terenowych, pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych zielonym szlakiem kłobuckim, przez rezerwaty Zamczysko, Dębowa Góra i Modrzewiowa Góra, szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz spływów kajakowych.
Ośrodek stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania muzeum Bitwy pod Mokrą, muzeum Dywizjonu 303 w Napoleonie, ruin i wałów obronnych w Dankowie, Jasnej Góry i muzeum zapałek w Częstochowie.
W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka znajduje się mini plaża, most wiszący, tężnia solankowa i siłownia na świeżym powietrzu. Naszym gościom proponujemy wiele atrakcji.

Oferujemy:
· Domki kempingowe 3-4-5 os. (ok. 75 miejsc)
· Pole namiotowe
· Zaplecze gastronomiczne (kuchnia, stołówka)
· Świetlica i taras
· Drewniana altana
· Krąg ogniskowy
· Plac apelowy
· Zaplecze sanitarne (toalety, umywalnie, prysznice)
· Teren ogrodzony i oświetlony
· Plaża i siłownia na świeżym powietrzu
· Sprzęt sportowy