przez dh. Michał dnia

Harcerze, zuchy i instruktorzy Hufca ZHP Kłobuck

uczcili 98 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

10 listopada reprezentacja Hufca ZHP Kłobuck na czele z komendantką hm. Beatą Plutą i dh. skarbnik phm. Katarzyną Szydą oraz przedstawicielami:

Próbnej Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej HADES,

1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT  (ZS Nr 1 w Kłobucku),

2 Kłobuckiej Drużyny Harcerskiej OLIMPIJCZYCY (SP nr 1 w Kłobucku),

3 Kłobuckiej Drużyny Starszoharcerskiej KOMPAS (Gimnazjum w Kłobucku),

10 Gromady Zuchowej MALI PRZYRODNICY (SP nr 1 w Kłobucku)

21Gromady Zuchowej TĘCZOWE ZUCHY (SP nr 2 w Kłobucku)

wzięli udział w uroczystościach miejskich w Kłobucku z okazji 98 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przedstawiciele Hufca uczestniczyli  w capstrzyku ulicami miasta oraz złożyli wiązanki kwiatów w miejscach pamięci narodowej: pod pamiątkową tablicą Józefa Piłsudskiego, pomnikiem Matki Polki oraz obeliskiem Władysława Sebyły. Harcerze i zuchy rozdawali biało-czerwone kotyliony uczestnikom uroczystości oraz pełnili warty honorowe w miejscach pamięci narodowej. Poczet sztandarowy wystawiła Próbna KDW HADES. Po uroczystym apelu uczestnicy capstrzyku udali się do MOK na widowisko patriotyczne. 11-go listopada reprezentacja naszego Hufca wzięła udział w uroczystej mszy św. za Ojczyznę w kościele p.w. św. Marcina w Kłobucku – poczet sztandarowy wystawiła Próbna KDW HADES i 3 KDSH KOMPAS.

CZŁONKOWIE HUFCA ZHP KŁOBUCK ŚWIĘTOWALI DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W CAŁYM POWIECIE KŁOBUCKIM.

Harcerze z 28 Węglowickiej Drużyny Harcerskiej POSZUKIWACZE PRZYGÓD uczcili Święto Niepodległości biorąc udział w uroczystej mszy św. za Ojczyznę
w Węglowicach oraz składając kwiaty w miejscach pamięci narodowej.

Harcerze z 5 Drużyny Harcerskiej SŁONECZNI i 18 Drużyny Starszoharcerskiej MŁODE WILKI z Panek, 11-go listopada wzięli aktywny udział w przedstawieniu patriotycznym i mszy św. za Ojczyznę w kościele parafialnym w Pankach, rozdawali kotyliony społeczności lokalnej.

11-go listopada zuchy z 22 Gromady Zuchowej WESOŁE SŁONECZKA wraz
z harcerzami z 17 Truskolaskiej Drużyny Harcerskiej LEŚNE DUCHY wzięli udział w montażu słowno-muzycznym podczas mszy patriotycznej w kościele parafialnym w Truskolasach.

Harcerze z 7 Wręczyckiej Drużyny Wielopoziomowej KUŹNICA, 11-go listopada wzięli udział we mszy św. za Ojczyznę oraz w Ognisku Niepodległości – połączonym ze śpiewem pieśni patriotycznych zorganizowanym przez Stowarzyszenie WeWręczycy.

Stworzone przez: dh. Michał