„Tylko guziki nieugięte/przetrwały śmierć” czyli o Katyniu i Sebyle

przez dh. Michał dnia

„Tylko guziki nieugięte/przetrwały śmierć” czyli o Katyniu i Sebyle pod takim hasłem w piątek 22 kwietnia w MOK w Kłobucku odbył się wieczór historyczno – literacki zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Kłobucka, III Liceum Ogólnokształcące w Kłobucku, Gminę Kłobuck oraz Miejski Ośrodek Kultury.

W spotkaniu uczestniczyła komendantka Hufca ZHP Kłobuck hm. Beata Pluta oraz przedstawiciele drużyn: 3 Kłobuckiej Drużyny  Starszoharcerskiej KOMPAS,  13 Kłobuckiej Drużyny  Harcerskiej LEŚNI wraz z drużynową pwd. Joanną Kosowską – Zawiszą i 7 Wręczyckiej Drużyny Wielopoziomowej KUŹNICA wraz z drużynową dh Gabrielą Staniec.
Obejrzeli oni i wysłuchali przygotowanego przez młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego ciekawego montażu słowno muzycznego  przypominającego sylwetkę i życie Władysława Sebyły. Podniosłą atmosferę części artystycznej uzupełniła prezentacja multimedialna zdjęć  rodziny Sebyłów oraz kadry z filmu Katyń.
Po części artystycznej hm. Beata Pluta,  komendantka Hufca ZHP Kłobuck  wraz z dh Gabrielą Staniec, Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski w towarzystwie Sekretarz Magdaleny Kasprzak oraz Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka Sylwii Piątkowkiej i Tadeusza Sygudy złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Władysława Sebyły.
Wieczór zakończył się  spotkaniem „przy kawie” na westybulu kłobuckiego MOK, które przygotowała pod kierunkiem nauczycieli młodzież z technikum żywienia z Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku.

Stworzone przez: dh. Michał