Zlot Hufca ZHP Kłobuck

W miniony weekend 28-29 września 2018 r. harcerze z Hufca ZHP Kłobuck zainaugurowali nowy rok harcerski na Ośrodku Harcerskim ZAWADY w Popowie podczas ZLOTU HUFCA.  W tym roku zuchom i harcerzom przyświecało hasło „WYZWOLIĆ KOLORY ZIEMI”. Organizatorami spotkania była Komenda Hufca ZHP Kłobuck, 91 Kłobucka Drużyna Wędrownicza HADES i 6 Kłobucka Drużyna Wędrownicza CICHOCIEMNI.

Uczestnicy Zlotu odbyli niezapomnianą podróż w baśniowym świecie wraz z kolorami ziemi, dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Kłobuckiego. Kolory, którymi podążały zuchy i harcerze to m.in. Zielony czyli Ekologia, Czerwony – Patriotyzm i uczczenie 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Pomarańczowy – Sport i Turystyka, Niebieski – Edukacja i Kultura, Fioletowy – Kompetencje Społeczne, Kreatywność – kolory te przenikają się i nie wyobrażamy sobie życia bez kolorów. – Komenda Hufca ZHP Kłobuck organizując to przedsięwzięcie chce zachęcić harcerzy oraz dzieci i młodzież z terenu powiatu kłobuckiego do podejmowania działań proekologicznych, mających na celu uświadomienie istoty i obecności ekologii w naszym życiu a także innych aspektów życia codziennego – mówiła hm. Beata Pluta, Komendantka Hufca ZHP Kłobuck. Zlot „Wyzwolić Kolory Ziemi” – miał na celu wykształcenie postaw proekologicznych wśród członków naszego Hufca.
Dzieci i młodzież wzięły m.in. udział w zajęciach plastycznych, grze terenowej, wykonały ciekawe stroje z użyciem materiałów wtórnych. Uczestnicy Zlotu chętnie również brali udział w zajęciach sportowych, poznawali zasady zdrowego odżywiania, czy uczyli się nowych piosenek i pląsów. Zlot zakończył się w sobotę uroczystym apelem na Rynku Jana Pawła II w Kłobucku podczas którego Burmistrzowi Kłobucka Jerzemu Zakrzewskiemu, zostało wręczone Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi” w podziękowaniu za życzliwość i pomoc okazywaną harcerstwu, za troskę o sprawy wychowania dzieci i młodzieży. To wyjątkowe wyróżnienie zostało wręczone przez Naczelniczkę ZHP hm. Annę Nowosad w asyście hm. Anny Peterko, Komendantki Chorągwi Śląskiej i hm. Beaty Pluty, Komendantki Hufca ZHP Kłobuck.
Podczas apelu również z rąk Naczelniczki ZHP za swoją działalność odebrał Brązowy Krzyż
„Za Zasługi dla ZHP” phm. Grzegorz Kiepura, Drużynowy 28 Węglowickiej Drużyny Harcerskiej Poszukiwacze Przygód i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Hufca.
Po apelu uczestnicy Zlotu udali się pod pamiątkowy obelisk ZHP, który został odsłonięty
w ubiegłym roku z okazji 100-lecia Harcerstwa na Ziemi Kłobuckiej, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów. Po części oficjalnej wszyscy udali się do MOK w Kłobucku na część artystyczną w której wystąpili harcerze z 91 KDW HADES i 3 KDSH ZENIT, Natalia Choła z 13 KDH LEŚNI oraz Zespół Pieśni
i Tańca „Ziemia Kłobucka”.