Seminarium Komend Hufców Chorągwi Śląskiej ZHP

W dniach w dniach 22-24.01.2016r. w  Ośrodku Harcerskim w Chorzowie odbyło się Seminarium Komend Hufców Chorągwi Śląskiej ZHP. W warsztatach uczestniczyły komendantka HufcaZHP Kłobuck – hm. Beata Pluta i druhna skarbnik – pwd. Katarzyna Szyda.

W piątek wszyscy komendanci i skarbnicy wzięli udział w zajęciach programowych – Sytuacje kryzysowe w hufcach – poprowadzonych przez: komendantkę Chorągwi Śląskie ZHP –  hm. Annę Peterko oraz hm. Aleksandrę Lechocką i hm. Andrzeja Lichotę.

W sobotę komendantka wzięła udział w warsztatach na temat zarządzania Hufcem, które poprowadziła hm. Aleksandra Lechocka, a druhna skarbnik w warsztatach z zarządzania finansami Hufca – poprowadzonych przez – skarbnika Chorągwi Śląskiej ZHP –  hm. Andrzeja Lichotę i  dh. Agnieszkę Gramzę – główną księgową Chorągwi. Po południu odbyły się zajęcia hm. Robertem Dudą na temat gospodarki kwatermistrzowskiej.

Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja instruktorska, na którą oprócz uczestniczących w seminarium przedstawicieli KH przybyli również komendanci hufców którzy zakończyli swoje kadencje – w naszym Hufcu – hm. Halina Wróbel. Po kolacji hm. Zdzisław Konecki zaprosił wszystkich obecnych na wieczór instruktorski.

W niedzielę odbyły się warsztaty na temat zatwierdzania wypoczynku – HAZ 2016.