Harcerski Weekend Artystyczny

przez dh. Michał dnia

W dniach 4-5 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Pankach odbył się biwak harcerski pod hasłem „Harcerski weekend artystyczny”. Organizatorami biwaku były drużyny działające w ZS w Pankach – 5 Drużyna Harcerska SŁONECZNI z drużynową druhną przewodnik Małgorzatą Klubą i 18 Drużyna Starszoharcerska MŁODE WILKI z drużynową druhną przewodnik Renatą Ługowską i przewodnik Beatą Chyrą oraz Komenda Hufca ZHP Kłobuck.

W spotkaniu wzięło udział ok. 80 harcerzy wraz z instruktorami z następujących drużyn:

Próbnej Drużyny Wędrowniczej „Hades”,
1Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej „Zamonit” (ZS Nr 1 Kłobuck),
5 Drużyny Harcerskiej „Słoneczni” (ZS Panki),
18 Drużyny Starszoharcerskiej „Młode Wilki”
(ZS Panki),
4 Drużyny Harcerskiej „Bór” (SP Bór Zajaciński),
3 Kłobuckiej Drużyny Starszoharcerskiej „Kompas” (Gimnazjum Kłobuck)
Próbnej Drużyny Harcerskiej „Orły” ( SP Konieczki).
„Harcerze nigdy się nie nudzą i zawsze integrują”- takie motto przyświecało harcerzom lokalnych drużyn działających w gminie Panki oraz harcerzom  z powiatu kłobuckiego. Podczas weekendu artystycznego harcerze wzięli udział w warsztatach z decoupage i papieroplastyki. Wykonywali również ciekawe kartki techniką Iris folding, oraz biało-czerwone kotyliony w związku ze zbliżającym się świętem Odzyskania Niepodległości.
W trakcie warsztatów z grafiki komputerowej harcerze wykonali prezentacje multimedialne na temat miejscowości, w których działają ich drużyny. Wieczorem podczas świeczkowiska uczestnicy biwaku wysłuchali gawędy o Krzyżu Harcerskim, nie zabrakło wspólnego śpiewania oraz nocnych rozmów. Po zajęciach zasłużony odpoczynek z małą niespodzianką.
O godzinie 03.00 – odbyła się nocna gra terenowa, podczas której zadaniem harcerzy było odnalezienie zaginionych świetlików.

Atrakcją biwaku był pokaz jednostek Straży Pożarnej OSP Panki oraz OSP Truskolasy symulujących wypadek samochodowy oraz udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Biwak zakończył się uroczystym apelem pożegnalnym, na którym komendantka Hufca harcmistrz Beata Pluta wręczyła dyplomy i nagrody wszystkim drużynom oraz organizatorom biwaku. Harcerski Weekend Artystyczny został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Kłobucku. Harcerze w czasie biwaku oprócz warsztatów artystycznych wzięli również udział w zajęciach integracyjnych oraz grach i zabawach sprawnościowych.

Po apelu przyszedł czas na sprzątanie i podziękowanie za gościnność. Z uśmiechem na twarzy, śpiewem na ustach i napełnieni duchem harcerstwa uczestnicy biwaku wyruszyli do domu.

Mamy nadzieję, że był to biwak pełen emocji, wzruszeń i nowych przyjaźni oraz, że wszyscy
z niecierpliwością czekają już na następny.

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ – ORGANIZATORZY!

Stworzone przez: dh. Michał