Betlejemski Zlot – Zakopane 2016

przez Komendantka Hufca dnia

Przedstawiciele Hufca ZHP Kłobuck w dniach 9-11 grudnia 2016 r. wzięli udział
w Betlejemskim Zlocie w Zakopanem.
Hufiec reprezentowali harcerze z: 1 KDW ZAMONIT, 2 KDH OLIMPIJCZYCY, 3 KDSH ZENIT, 6 KDW CICHOCIEMNI, 7 WDW KUŹNICA, 14 PDH SOKOLIKI, 18 DSH MŁODE WILKI i PKDW HADES wraz z instruktorami: pwd. Gabrielą Staniec, pwd. Jolantą Gawlik, pwd. Kamilem Plutą, pwd. Marcinem Pazerą i komendantką hm. Beatą Plutą.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Zakopane m.in.: Krupówki, Wielką Krokiew, cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz znajdujący się tam  kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapalili znicz pod pomnikiem twórców polskiego harcerstwa Olgi i Andrzeja Małkowskich oraz uczcili ich pamięć minutą ciszy. Harcerze uczestniczyli również
w  „Nabożeństwie Światła” w Sanktuarium na Krzeptówkach oraz koncercie zespołu „Cisza jak ta” w Kościele św. Krzyża. Ponadto podczas pobytu w Zakopanem harcerze spędzili aktywnie czas w Aqua Parku Zakopane i na kręgielni.  Przedstawiciele naszego Hufca odebrali symboliczny płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem podczas uroczystej mszy św. w kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, która zlokalizowana jest na terenie Schroniska Górskiego ZHP „Głodówka”  z rąk hm. Małgorzaty Sinicy, Naczelniczki ZHP.  Wyjazd do Zakopanego na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników a w szczególności dziewięciorga  młodych ludzi z 3 KDSH ZENIT i PKDW HADES, którzy w Zakopanem złożyli Przyrzeczenie Harcerskie i w związku z tym stali się pełnoprawnymi członkami ZHP – gratulujemy bardzo serdecznie i witamy w gronie harcerzy Hufca Kłobuck. Organizatorami biwaku była Komenda Hufca ZHP Kłobuck a został on dofinansowany przez Starostwo Kłobuckie i  Gminę Kłobuck.

Stworzone przez: Komendantka Hufca