Betlejemskie Światło Pokoju 2022

przez Oskar Cykowski dnia

Betlejemskie Światło Pokoju 2022 – ŚWIATŁO DLA CIEBIE?⚜️Harcerską tradycją już jest, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia harcerze z Hufiec ZHP Kłobuck przekazują Betlejemskiego Światła Pokoju.?⚜️Harcerze na czele z Komendant Hufca harcmistrzynią Beatą Plutą przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju członkom macierzystego Hufca, włodarzom i mieszkańcom Kłobucka. Uroczystość odbyła się 15 grudnia w Kłobucku. ?⚜️Ten symboliczny płomień przybył z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, przywieziony przez skautów, wędrował przez świat do Wiednia i dalej na Słowację i tak dotarł do Polski. Nasi harcerze odebrali go podczas uroczystej mszy na Jasnej Górze, aby móc go przekazać całej społeczności Hufiec ZHP Kłobuck mieszkańcom Kłobucka i całego powiatu kłobuckiego. ?⚜️W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju wędruje z przesłaniem – ŚWIATŁO DLA CIEBIE. ?⚜️Przekazaniu BŚP towarzyszyło spotkanie świąteczne na Rynku Jana Pawła II w Kłobucku połączone z przekazaniem świątecznych prezentów dla zuchów i harcerzy, wręczeniem nagród w Konkursie Świątecznym oraz wspólnym kolędowaniem i poczęstunkiem.Uroczyste przekazanie BŚP w tym roku odbyło się podczas mszy św. w kościele pw. NMP Fatimskiej w Kłobucku. ?⚜️ Tym symbolicznym darem miłości, pokoju i braterstwa pragniemy podzielić się ze wszystkimi. Dlatego zanosimy lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzieląc się radosną nowiną.Zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. CZUWAJ! ?⚜️??

Stworzone przez: Oskar Cykowski