19 marca 2021

WSPARCIE DLA ZHP HUFIEC KŁOBUCK

przez: Oskar Cykowski dnia:

Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podpisał z Hufiec ZHP Kłobuck umowę, w myśl której Gmina Kłobuck wesprze finansowo działalność harcerzy w ramach zadania publicznego pn. : „Ochrona i promocja zdrowia poprzez przeciwdziałanie patologiom społecznym i uzależnieniom udzielana dzieciom i młodzieży w środowisku gminnym”.

Głównym celem wsparcia jest realizacja zadania publicznego zmierzającego do przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym wśród dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie działalności oświatowo-wychowawczej przy zastosowaniu harcerskich form pracy, troszczenie się o tradycje i dziedzictwo narodowe. Ze strony Komendy Hufca umowę na kwotę 12 000 zł podpisały Komendantka Hufca hm. Beata Pluta oraz Skarbnik phm. Katarzyna Szyda.